Кадети почели припреме у Лозници! Александар Брковић: Момци су орни и мотивисани
Кадетска репрезентација Србије отпутовала је у Лозницу, где је започела прву фазу завршних припрема пред Европско првенство које ће бити одржано од 29. јула у Београду.
Изабраници селектора Александра Брковића боравиће у Лозници до 24. јуна, након чега следи наставак припрема на Палама, где ће остати до 5. јула и наставити рад уочи најважнијег такмичења овог лета.
Селектор Александар Брковић истакао је да екипа улази у кључни период припрема са великом мотивацијом и јасним циљем.
"Коначно смо кренули у најважнији део који се тиче припремног периода пред Европско првенство. Драго ми је што су момци расположени и орни за рад. Морамо да надоместимо одређене изостанке, али оно што је најважније јесте да су играчи свесни ситуације и свега што нас очекује. Желимо да остваримо снове о којима смо много пута причали у претходном периоду и верујем да ћемо показати добро лице онда када буде најважније, а то је Европско првенство. У претходном периоду смо показали да можемо и овако и онако, али ме радује што су момци насмејани, што добро раде и што су и овде у Лозници, као и пред наставак рада на Палама, озбиљни и мотивисани. Желимо да покажемо да Србија има будућност у мушком рукомету, али и у спорту уопште", закључио је Брковић.
Кадетску репрезентацију Србије у наредним недељама очекује интензиван рад како би у што бољој форми дочекала почетак Европског првенства пред домаћом публиком у Београду.