Партизан у групи смрти у Лиги шампиона
У Бечу је одржан жреб за нову сезону Лиге шампиона, Србију ће у овом такмичењу представљати београдски клуб Партизан.
Црно-бели су жребом сврстани у изузетно јаку групу, у којој ће снаге одмерити са мађарским Веспремом, немачким Фихсе Берлином и португалским Портом.
У дресовима Партизанових ривала наступаће и тројица српских репрезентативаца. За Веспрем играју Стефан Додић и Драган Пешмалбек, док ће у редовима Фихсе Берлина наспрам црно-белих бити Мијајло Марсенић.
По новом формату такмичења, по две најбоље екипе из сваке групе избориће пласман у Топ 12 фазу Лиге шампиона, док ће преостали тимови наставити европску сезону у Лиги Европе. Прва фаза такмичења играће се од 9. септембра до 29. октобра.
Поред тројице репрезентативаца који ће бити Партизанови ривали у групној фази, у овогодишњој Лиги шампиона наступаће још српских играча– Дејан Милосављев (Кјелце), Лазар Кукић (ПИК Сегед), Јовица Николић, Матеја Додић и Алекса Туфегџић (Загреб), Вукашин Воркапић, Милан Бомаштар и Урош Митровић (Вардар), као и Марко Милосављевић (Криенс Луцерн).