Јуниорке са максималним учинком одлазе у наредну рунду СП
Јуниорке Србије збележиле су и трећу победу у групи на Светском првенству и са максималним учинком су се пласирале у наредну рунду ткамичења. Овог пута наше девојке биле су боље од Аустрије 29:27.
У веома борбеној, динамичној и неизвесној утакмици, наш тим је добро контролисао игру и дитирао дешавање на терену. У 18. минуту било је 6:9, потом 11:12, а онда су Радовић и Оташевић погодиле за 11:14 и одлазак на одмор.
У наставку меча је Аустрија постигла три лака поготка и дошла на 15:16, уследила је серија нашег тима преко Жакуле, Ђекић и Станић и онда је уследио период игре по три поготка н аобе стране.
У 50. минуту је било 23:23, потом је наш тим преко Оташевић, Ранковић и Милосављевић постигао три гола и ту предност одржао до краја.
Србија је играла у саставу: Жакула 1, Петковић, Недељкоић 2, Грујичић, Јанковић, Радовић 4, Јанковић 1, Милосављевић, Оташевић 4, Душић 1, Тановић, Ђекић 4, Булатовић 2, Ранковић, Станић 6, Чинку.
ПРВО КОЛО
Србија - Парагвај 40:15
Аустрија - Ангола 29:22
ДРУГО КОЛО
Србија – Ангола 26:16
Парагвај – Аустрија 15:29
ТРЕЋЕ КОЛО
Ангола – Парагвај 24:11
Србија – Аустрија 29:27
1. СРБИЈА 3 3 0 0 95:58 6
2. АУСТРИЈА 3 2 0 1 85:66 4
3. АНГОЛ 3 1 0 2 62:66 2
4. ПАРАГВАЈ 3 0 0 3 41:93 0